SAUNAINFO EIMARILT
(Saunas käidud, pildid allpool)
Head kursusekaaslased

Teeme sedapuhku sügissauna varem kui eelmistel aastatel. Naudime Eestimaa kuldset sügist ja peame meeles augustikuu juubilare.

Saame kokku laupäeval 13. oktoobril Kose-Uuemõisas Oxforelli puhkekeskuse saunamajas http://www.oxforell.ee/.

Enne sauna on võimalus heita pilk Kosel endise kutsekooli alla 1970-ndatel ehitatud 2500 m2 ENSV valitsuse varjendisse http://valitsusevarjend.wordpress.com/.

Kohalesõit. Nii Kose kui ka Kose-Uuemõisa viivad teed pööravad ära Tallinn-Tartu maantee 37. kilomeetril. Saunamaja ja varjendini jääb sealt 2,5 km. Lisan kohalesõiduks kaks skeemi.
Ajakavast

14.30    Sõidame linnast välja mööda Tartu maanteed. Kes soovivad koos sõita, et mitte teel ekselda, koguneme Tartu maanteel Tallinna ringtee Jüri ristmikul (100 m pärast viadukti, kiirendusala lõpus).
15.00    Kosel endise kutsekooli juures, meile näidatakse ENSV valitsuse kunagist maaalust varjendit. Varjendi koridorides on küll elektrivalgustus, kuid kes soovib rohkem näha võib kaasa võtta taskulambi.
16.00    Oxforelli külastuskeskuse saunamajas Kose-Uuemõisas.Lisan skeemid nii sõiduks saunamajasse (Oxforell) kui ka Kose kutsekooli juurde. Kellel sobib võib kohale sõita omalkäel lisatud skeemide järgi.
*****
Nagu ikka, alustasime ka seekord saunaõhtut vaimuharimisest - Eimari pealehakkamisel tutvusime toonase aja tsiviilkaitse suurobjektiga, Valitsuse Varjendiga Kosel.
Üllatav küll, aga tühjaks tassitud betoonruumides jätkus kaemist-kuulamist! Seda kindlasti suuresti tänu äärmiselt elavale, faktirohkele ja kaasahaaravale esitlusele ajaloolase Ly Renteri poolt:
Eelviimane sats 'kukekesi' lahkus 'allaseitsmekümneste' pesakonnast. Jäänud on veel vaid meie pesamuna... Mati Kõnnolt toredad teemakohased pildid: